Fotograf z Osvětimi : svědectví o zrůdnosti režimu / Luca Crippa, Maurizio Onnis ; z italského originálu Il fotografo di Auschwitz ... přeložila Marta Bárová

By: Crippa, Luca, 1964- [aut]Contributor(s): Onnis, Maurizio, 1963- [aut] | Bárová, Marta, 1955- [trl]Material type: TextTextOriginal language: Italian Publisher: Praha : Euromedia Group, a.s., 2019Edition: Vydání druhéDescription: 261 stran ; 20 cmContent type: text Media type: bez média Carrier type: svazekISBN: 978-80-7617-450-4Uniform titles: Fotografo di Auschwitz. Česky Subject(s): Brasse, Wilhelm, 1917-2012 | Osvětim (koncentrační tábor) | 1940-1945 | 1939-1945 | vězni -- Polsko -- 1939-1945 | fotografové -- Polsko -- 1939-1945 | koncentrační tábory -- Polsko -- 1939-1945 | zločiny nacismu | naučná literatura Osvětim (koncentrační tábor) biografické romány vězniGenre/Form: italské romány | biografické romány | Italian fiction | biographical novels Summary: Příběh osvětimského fotografa Wilhelma Brasseho zachycuje v podobě biografického románu pět let jeho života, které strávil ve vyhlazovacím táboře jako vězeň. Historická biografie na pomezí biografického románu vypráví osudy Wilhelma Brasse, který byl v létě 1940 internován v Osvětimi. Tam se mu podařilo přežívat díky tomu, že byl šikovný fotograf, a pro nacistickou mašinerii, libující si v přesné evidenci a dokumentaci, fotografoval vězně, ale i popravy a lékařské pokusy na lidech. Dohromady zhotovil přes 50.000 snímků. Kniha rekonstruuje pět let, které Wilhelm Brasse strávil ve vyhlazovacím táboře, a vychází z historických dokumentů a ze vzpomínek samotného autora, který zemřel v roce 2012 ve věku 94 let. Wilhelm Brasse se narodil v rakousko-polské rodině. Protože odmítl přísahat věrnost Hitlerovi, byl deportován v roce 1940 jako vězeň do Osvětimi. Díky svým zkušenostem s fotografováním a dobré němčině byl vybrán do oddělení identifikace, aby zde fotografoval vězně. Musel pořizovat fotografie lidí jdoucích na smrt, obrazovou dokumentaci šílených lékařských pokusů na lidech, ale také podobenky nacistů pro jejich blízké. Zhotovil přes 50 000 snímků a zasloužil se o to, aby alespoň jejich částečné zachování posloužilo coby svědectví o osvětimských hrůzách. Po skončení války již nikdy více nebyl schopen fotografovat.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Status Date due Barcode
Kniha Kniha Pobočka Dům kultury
Naučná pro dospělé DK 92 (Browse shelf) Available 420320128368

Obsahuje bibliografii

Příběh osvětimského fotografa Wilhelma Brasseho zachycuje v podobě biografického románu pět let jeho života, které strávil ve vyhlazovacím táboře jako vězeň. Historická biografie na pomezí biografického románu vypráví osudy Wilhelma Brasse, který byl v létě 1940 internován v Osvětimi. Tam se mu podařilo přežívat díky tomu, že byl šikovný fotograf, a pro nacistickou mašinerii, libující si v přesné evidenci a dokumentaci, fotografoval vězně, ale i popravy a lékařské pokusy na lidech. Dohromady zhotovil přes 50.000 snímků. Kniha rekonstruuje pět let, které Wilhelm Brasse strávil ve vyhlazovacím táboře, a vychází z historických dokumentů a ze vzpomínek samotného autora, který zemřel v roce 2012 ve věku 94 let. Wilhelm Brasse se narodil v rakousko-polské rodině. Protože odmítl přísahat věrnost Hitlerovi, byl deportován v roce 1940 jako vězeň do Osvětimi. Díky svým zkušenostem s fotografováním a dobré němčině byl vybrán do oddělení identifikace, aby zde fotografoval vězně. Musel pořizovat fotografie lidí jdoucích na smrt, obrazovou dokumentaci šílených lékařských pokusů na lidech, ale také podobenky nacistů pro jejich blízké. Zhotovil přes 50 000 snímků a zasloužil se o to, aby alespoň jejich částečné zachování posloužilo coby svědectví o osvětimských hrůzách. Po skončení války již nikdy více nebyl schopen fotografovat.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha